Noticies

Darreres noticies

23/02/2018

Publicat el llistat d'inscrits al Campionat de Balears de proves combinades d'hivern, que es celebrarà en dues jornades matinals demà dissabte, 24 de febrer i diumenge 25 de febrer, a Príncipes de España.
⚠️ Incidències a faib@faib.es
📋 Inscrits proves combinades: ow.ly/MoIU30izX73
📋 Inscrits proves control: ow.ly/qVTD30izX3o
🕒 Nou horari: ow.ly/1ZKM30izX9E

#NoticiaFAIB
... Llegir més »« Amagar

22/02/2018

2 medalles d'or (Caridad Jerez 60 m.t. i Yidiel Contreras 60 m.t.), 1 d'argent (Natalia Romero 800m.ll.) i 3 llocs de finalista (María Quetglas 5ª en 60 m.ll., José A. Pinedo 4t en llançament de pes, Begoña González 8ª en 200 m.ll.) és l'excel·lent resultat dels representants balears en el Campionat d'Espanya Absolut de Pista Coberta.
Enhorabona!
📷@atletismoRFEA

#NoticiaFAIB
... Llegir més »« Amagar

2 medalles dor (Caridad Jerez 60 m.t. i Yidiel Contreras 60 m.t.), 1 dargent (Natalia Romero 800m.ll.) i 3 llocs de finalista (María Quetglas 5ª en 60 m.ll., José A. Pinedo 4t en llançament de pes, Begoña González 8ª en 200 m.ll.) és lexcel·lent resultat dels representants balears en el Campionat dEspanya Absolut de Pista Coberta.
Enhorabona!
📷@atletismoRFEA  #NoticiaFAIB

16/02/2018

Publicat el llistat d'inscrits al XII cros Platja de Cala Agulla, organitzat pel Claudia Troppa Sport Center, que es celebrarà aquest diumenge 11 de febrer a la platja de Cala Agulla.
⚠️ Incidències a faib@faib.es
📋 Inscrits: ow.ly/gTJm30irMlX
ℹ️ +Info. ow.ly/lUGL30irMn5

‼️IMPORTANT: horari modificat! 🕒 Nou horari: ow.ly/InGH30irMrm

#NoticiaFAIB
... Llegir més »« Amagar

16/02/2018

Publicat el llistat d'inscrits al IV control escolar-federat que es celebrarà aquest dissabte 17 de febrer al poliesportiu "Torre dels Enagistes" de Manacor.
⚠️ Incidències a faib@faib.es
📋 Inscrits: ow.ly/a41R30irHRK
ℹ️ +Info. ow.ly/sAiU30irI0Q

#NoticiaFAIB
... Llegir més »« Amagar

15/02/2018

Campionat de Balears de cros | El passat diumenge es va celebrar al Golf Son Parc Menorca la final Balear de cros, amb una alta participació d'atletes de les 4 illes.

Els podiums individuals varen ser el següents:
▶️ Categoria sub-14 femenina:
🥇Nora Romero (FerrerHotels CD)
🥈Julia Peña (Club Joan Capó)
🥉Elma Juan (GE Espalmador)

▶️ Categoria sub-14 masculina:
🥇Miquel Fons (CA Manacor)
🥈Vicente Ribas (EMA Sant Antoni)
🥉Adrán Durán (CAUT Koryo)

▶️ Categoria sub-16 femenina:
🥇Joana M. Rigo (CA Montuïri)
🥈Martina Martorell (CA Campos)
🥉Marta Obrador (CA Porreres)

▶️ Categoria sub-16 masculina:
🥇Miquel Bauzá (CA Campos)
🥈Jaume Peers (CA Es Raiguer)
🥉Gabriel Escriba (Cecome Sant Lluis)

▶️ Categoria sub-18 femenina:
🥇Lucía Pinacchio (CA Siurell Sa Sini)
🥈Aina Vadell (CA Pollença)
🥉Aroa Manzano (CA Pitiùs)

▶️ Categoria sub-18 masculina:
🥇Adrián Calvo (Playas de Castellón)
🥈Saki Vanrell (CA Manacor)
🥉Alex J. Duran (Joan Capó Felanitx)

▶️ Categoria sub-20 femenina:
🥇Paloma Q. Garzón (CA Palma)
🥈Elena Del Junco (CA Palma)
🥉Laura Llabrés (MesclatSport)

▶️ Categoria sub-20 masculina:
🥇Josep M. Olives (Lô Esport)
🥈Miguel A. Capó (CA Sa Pobla)
🥉Mohamed Salhi (CA Sa Raval)

▶️ Categoria sub-23 femenina:
🥇Marina Bagur (FC Barcelona)
🥈Gemma V. Llabres (Entrenamientoglobal)
🥉Alexia Hartmann (CA Gavà)

▶️ Categoria sub-23 masculina:
🥇Lluis Fullana (CA Palma)
🥈Nil Riudavets (FerrerHotels CD)
🥉Sergi Reurer (Lô Esport)

▶️ Categoria absoluta femenina:
🥇Carolina Sitges (FerrerHotels CD)
🥈Sebastiana Llabrés (Iberostar Inca)
🥉Leonor Font (FerrerHotels CD)

▶️ Categoria absoluta masculina:
🥇José Luis García (Amistat-Fisioplanet)
🥈Miguel A. Fidalgo (FerrerHotels CD)
🥉Hugo Rodríguez (Iberostar Inca)

Al campionat per equips, la classificació va ser la següent:
▶️ Categoria sub-14 femenina:
🥇CA Manacor
🥈Club Joan Capó
🥉CA Es Raiguer

▶️ Categoria sub-14 masculina:
🥇CA Campos
🥈CA Siurell Sa Sini
🥉CA Manacor

▶️ Categoria sub-16 femenina:
🥇CA Campos
🥈CA Es Raiguer
🥉CA Pitiùs

▶️ Categoria sub-16 masculina:
🥇CA Campos
🥈CA Es Raiguer
🥉Cecome Sant Lluis

▶️ Categoria sub-18/20 femenina:
🥇CA Palma
🥈CA Siurell Sa Sini
🥉Cecome Sant Lluis

▶️ Categoria sub-18/20 masculina:
🥇CA Pollença
🥈Lô Esport
🥉CA Sa Raval

▶️ Categoria absoluta femenina:
🥇FerrerHotels CD
🥈CA Montuïri
🥉Iberostar Inca

▶️ Categoria absoluta masculina:
🥇FerrerHotels CD
🥈Amistat-FisioPlanet
🥉Iberostar Inca

En els pròxims dies es publicarà la circular informativa amb els atletes seleccionats pels seus respectius campionats d'Espanya de camp a través.

📝 Resultats individuals: ow.ly/t5B530iqKf1
📝 Resultats per equips: ow.ly/yxT930iqKh0

📸 Andreu Fullana

#NoticiaFAIB
... Llegir més »« Amagar

Campionat de Balears de cros | El passat diumenge es va celebrar al Golf Son Parc Menorca la final Balear de cros, amb una alta participació datletes de les 4 illes.  Els podiums individuals varen ser el següents:
▶️ Categoria sub-14 femenina:
🥇Nora Romero (FerrerHotels CD)
🥈Julia Peña (Club Joan Capó)
🥉Elma Juan (GE Espalmador)  ▶️ Categoria sub-14 masculina:
🥇Miquel Fons (CA Manacor)
🥈Vicente Ribas (EMA Sant Antoni)
🥉Adrán Durán (CAUT Koryo)  ▶️ Categoria sub-16 femenina:
🥇Joana M. Rigo (CA Montuïri)
🥈Martina Martorell (CA Campos)
🥉Marta Obrador (CA Porreres)  ▶️ Categoria sub-16 masculina:
🥇Miquel Bauzá (CA Campos)
🥈Jaume Peers (CA Es Raiguer)
🥉Gabriel Escriba (Cecome Sant Lluis)  ▶️ Categoria sub-18 femenina:
🥇Lucía Pinacchio (CA Siurell Sa Sini)
🥈Aina Vadell (CA Pollença)
🥉Aroa Manzano (CA Pitiùs)  ▶️ Categoria sub-18 masculina:
🥇Adrián Calvo (Playas de Castellón)
🥈Saki Vanrell (CA Manacor)
🥉Alex J. Duran (Joan Capó Felanitx)  ▶️ Categoria sub-20 femenina:
🥇Paloma Q. Garzón (CA Palma)
🥈Elena Del Junco (CA Palma)
🥉Laura Llabrés (MesclatSport)  ▶️ Categoria sub-20 masculina:
🥇Josep M. Olives (Lô Esport)
🥈Miguel A. Capó (CA Sa Pobla)
🥉Mohamed Salhi (CA Sa Raval)  ▶️ Categoria sub-23 femenina:
🥇Marina Bagur (FC Barcelona)
🥈Gemma V. Llabres (Entrenamientoglobal)
🥉Alexia Hartmann (CA Gavà)  ▶️ Categoria sub-23 masculina:
🥇Lluis Fullana (CA Palma)
🥈Nil Riudavets (FerrerHotels CD)
🥉Sergi Reurer (Lô Esport)  ▶️ Categoria absoluta femenina:
🥇Carolina Sitges (FerrerHotels CD)
🥈Sebastiana Llabrés (Iberostar Inca)
🥉Leonor Font (FerrerHotels CD)  ▶️ Categoria absoluta masculina:
🥇José Luis García (Amistat-Fisioplanet)
🥈Miguel A. Fidalgo (FerrerHotels CD)
🥉Hugo Rodríguez (Iberostar Inca)  Al campionat per equips, la classificació va ser la següent:
▶️ Categoria sub-14 femenina:
🥇CA Manacor 
🥈Club Joan Capó 
🥉CA Es Raiguer  ▶️ Categoria sub-14 masculina:
🥇CA Campos 
🥈CA Siurell Sa Sini 
🥉CA Manacor  ▶️ Categoria sub-16 femenina:
🥇CA Campos 
🥈CA Es Raiguer 
🥉CA Pitiùs  ▶️ Categoria sub-16 masculina:
🥇CA Campos 
🥈CA Es Raiguer 
🥉Cecome Sant Lluis  ▶️ Categoria sub-18/20 femenina:
🥇CA Palma 
🥈CA Siurell Sa Sini 
🥉Cecome Sant Lluis  ▶️ Categoria sub-18/20 masculina:
🥇CA Pollença 
🥈Lô Esport 
🥉CA Sa Raval  ▶️ Categoria absoluta femenina:
🥇FerrerHotels CD 
🥈CA Montuïri 
🥉Iberostar Inca  ▶️ Categoria absoluta masculina:
🥇FerrerHotels CD
🥈Amistat-FisioPlanet
🥉Iberostar Inca  En els pròxims dies es publicarà la circular informativa amb els atletes seleccionats pels seus respectius campionats dEspanya de camp a través.  📝 Resultats individuals: http://ow.ly/t5B530iqKf1
📝 Resultats per equips: http://ow.ly/yxT930iqKh0  📸 Andreu Fullana  #NoticiaFAIB